دسته بندی محصولات

ماسک و آلودگی هوا

ماسک و آلودگی هوا

آلودگی هوا چگونه ایجاد می شود؟

آلودگی هوا موضوعی است که فقط در کشور ما جزءمسائل با اهمیت نیست بلکه تمام دنیا در گیر این مساله مهم می باشد. امروزه به دلیل استفاده از سوخت نامناسب برای پالایشگاه ها، صنایع و خودرو ها، تولید ریز گرد ها در سطح کره زمین بسیار شده است که این عامل سبب آلودگی هوا به خصوص در فصل سرما که هوا به صورت طبیعی دچار وارونگی است، می شود.تنها راه مقابله با این وارونگی به صورت طبیعی وزش باد می باشد، که اگر این موضوع اتفاق نیفتد فقط می توانیم یا تردد را در این زمان ها کم کنیم و یا اینکه از ماسک مناسب استفاده نماییم. متاسفانه مساله آلودگی هوا جان تعداد بیشماری از افراد، مخصوصا کسانی را که مشکلات تنفسی و یا قلبی را دارند، روزانه می گیرد و یا اینکه افراد سالم را دچار مسمومیت آلودگی می کند. تنها راه مقابله با این مشکلات استفاده از ماسک تنفسی می باشد که در ادامه با انواع مناسب ماسک بیشتر آشنا می شویم.

آیا ماسک برای جلوگیری از مسمومیت آلودگی هوا مفید است؟

همان طور که گفته شد، آلودگی هوا سبب مسمومیت بر اثر این مشکل در انسان می شود که نشانه های آن:

• خستگی زیاد

• سرگیجه

• سوزش چشم، بینی و حلق

• خارش گلو

• و سردرد 

می باشد.

استفاده از ماسک سبب می شود تا درصد کمی از ذرات و گازهای مضری که در هوا وجود دارند وارد بدن از طریق دهان و بینی شود. اینکه بتوان به کمک ماسک جلوی ورود گاز های سمی را گرفت تقریبا امکان پذیر می باشد اما متاسفانه هر ماسکی نمی تواند از ورود ذرات به بدن جلوگیری نماید. زیرا اندازه ی این ذرات کمتر از 5/2 میکرون است که می تواند به راحتی از ماسک رد شود. بعد از مهم بودن جنس ماسک نحوه ی قرار گیری آن بر روی صورت نیز اهمیت فراوانی را دارد.

انواع ماسک تنفسی در بازار

امروزه در داروخانه ها و یا فروشگاه ها انواع مختلفی از ماسک را می توان خرید اما هر کدام از این ماسک ها که در بازار به فروش می رسند کاربردهای متفاوتی را نیز دارند. مثلا ماسک های معمولی که به نام تجاری جراحی فروخته می شوند بیشتر مناسب برای جلوگیری از گردو غبار معمولی و یا بیماری سبک سرماخوردگی می باشند.اما ماسک هایی مانند: ماسک 3 بعدی و فیلتر دار را که به نام ماسک N95  معروف است رامی توان برای آلودگی و یا بیماری های سنگین مانند کرونا و یا آنفلوآنزا استفاده نمود. البته تمام این ماسک ها خود دارای مدل های مختلفی هستند که شامل لایه های بیشتر در هر مدل از ماسک می باشد.

کدام مدل از ماسک برای زمان آلودگی هوا مناسب است؟

در بین تمام ماسک های گفته شده که در بازار به فروش می رسند، ماسک N95   و ماسک هایی که دارای استاندارد FFP2 می باشند به دلیل داشتن فیلتراسیونی که در آن ها به کار رفته می توانند تا 95 درصد جلوی  ذرات ریزی که در هوای آلوده وجود دارند را بگیرند و هوای تمیز تری را فیلتر نمایند.البته این دو نوع ماسک بیشتر برای روزهای بسیار آلوده مورد استفاده قرار می گیرند.

ماسک های دیگری با نام N99 و ماسک های دارای استاندارد FFP3 نیز ماسک هایی هستند که می توانند تا 99 در صد جلوی ورود ذرات ریز و آلودگی را به بدن بگیرند و این ماسک ها بهترین مورد برای روزهایی که آلودگی تشدید پیدا کرده و یا گرد و غبار بسیاری در هوا است مناسب می باشند.

بهترین مکان برای خرید ماسک با کیفیت و ارزان کجاست؟

تا به این قسمت از مقاله با انواع ماسک و کاربردهای آن آشنا شدید در ادامه به شما مکانی را معرفی می نماییم که بتوانید به راحتی ماسک مورد نظر خود را با کمترین هزینه در یافت نمایید. زیرا خرید ماسک بعد از شیوع بیماری کرونا فقط از طریق داروخانه امکان پذیر نبود. بلکه می توانستیم حتی از سوپر مارکت نیز ماسک را به راحتی تهیه نماییم.

اما آیا می توان به داشتن کیفیت بالا در زمان خرید این ماسک ها اعتماد کرد؟

شرکت تامین فلات مکانی است که می توانید انواع ماسک مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه و البته امکاناتی مانند خرید عمده و ارسال رایگان خریداری نمایید و از دریافت فاکتور رسمی بهره مند شوید. 

مسئولین خرید محترم سازمان ها و شرکت ها نیز می توانند به منظور تهیه سفارش اداری ملزومات خود انواع ماسک و همچنین انواع ضد عفونی کننده ها را به صورت فروش سازمانی و با امکان مرجوعی بلا مانع دریافت نمایند.