کاربر عزیز ،در حال حاضر ثبت سفارش جدید امکان پذیر نمی باشد. لطفا بعد از تعطیلات عید تماس بگیرید.

دسته بندی محصولات

چگونه یک میز اداری منظم داشته باشیم؟

چگونه یک میز اداری منظم داشته باشیم؟

در هم ریختگی و آشفتگی در همه ی محل ها باعث ایجاد عدم تمرکز خواهد شد و همچنین باعث استرس و اضطراب در افراد می شود. طی تحقیقات انجام شده، مشخص شد که داشتن یک میز کار نامرتب علاوه بر چهره ی نامطبوع، بر روی تمرکز و پردازش اطلاعات افراد نیز تاثیرگذار می باشد. مرتب کردن میز کار، امری ساده اما تاثیر گذار و ارزشمند می باشد، اما شما با نگاه کردن به یک میز نامنظم، مرتب کردن آن را امری ناممکن خواهید دید. 

چطور میز کار منظمی داشته باشیم ؟

برای داشتن یک میز کار مرتب می بایست روش هایی را به کار ببندید که در ادامه مطالب به شرح هر کدام خواهیم پرداخت. 

فضای اختصاصی ایجاد کنید.

شما در هنگام رفتن به محل کار به وسایلی از جمله دسته کلید، کیف پول، کیف موبایل و … نیاز دارید. بهتر است برای این قبیل وسایل یک محل مخصوص در نظر بگیرید و آن ها را روی میز رها نکنید و در عوض وسایلی که قرار است با آن ها کار کنید را آماده نمایید. 

دسکتاپ کامپیوتر هم قسمتی از میزکار است.

اگر شما یک میز مرتب و منظم داشته باشید اما دسکتاپ کامپیوتر شما پر از فایل های گوناگون و درهم باشد، هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت و هیچ تفاوتی با یک میز شلوغ نیز ندارد. پس دسکتاپ و درایو های کامپیوتر شما نیز جزئی از میز کار محسوب می شود و شما با مرتب کردن آن به مرتب کردن میزتان کمک خواهید کرد.

پاکسازی کنید. 

وسایل غیر ضروری را دور بریزید و به سراغ یک تصفیه و پاکسازی بروید. وسایلی از جمله منوی یک رستوران که تنها باعث شلوغ شدن میز شما خواهد شد را دور بریزید. به سراغ تک تک وسایل بروید و این سوال را از خود بپرسید که آیا واقعا به آن نیاز دارم؟

میز خود را هر روز مرتب کنید.

میز خود را در پایان هر روز مرتب کنید و بگذارید این عادت در شما شکل بگیرد.

مدارکتان را اسکن کنید.

مدارک و اسنادتان را اسکن کنید. خواهید دید که بسیاری از شلوغی ها مربوط به همین کاغذهای رها شده در روی میزتان می باشد.

کارهایتان را اولویت بندی کنید و انجام دهید. 

اگری کاری هست که در زمان کمتر از 5 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت، آن را انجام دهید و نگذارید ذهن شما را مشغول خود نگه دارد.

میز اداری منظم

کارهایتان را دیجیتالی کنید.

یکی از راه هایی که می تون یک میز کار مرتب داشت، استفاده از دیجیتال می باشد. مثلا به جای داشتن یک تقویم رو میزی می توانید بهترین نسخه تقویم را دانلود کنید و به جای یادداشت روی کاغذ و نت استیک ها، از نت روی کامپیوتر خود استفاده نمایید. هر چه بیشتر از دیجیتال استفاده کنید میز کار منظم تری خواهید داشت.

یک دفترچه یادداشت تهیه کنید.

داشتن یک دفرتچه یادداشت برای یادآوری کارها و برخی شماره ها بسیار مفید خواهد بود. شاید اضافه کردن یک وسیله بر روی میز کار برخلاف آنچه تاکنون گفتیم باشد، اما یک دفترچه یادداشت می تواند کلیه کارها و یادآوری ها را به صورت یکپارچه و منظم درآورد. 

دسته بندی وسایل رومیز بر اساس اهمیت

بهتر است وسایل روی میز خود را بر اساس الویت استفاده از آن ها در روی میز قرار دهید. مثلا وسایلی که از آن ها کمتر استفاده خواهید کرد را دورتر و وسایل و ابزاری که بیشتر از آن ها استفاده می کنید را نزدیک قرار دهید. 

تهیه یک سطل زباله

یک سطل زباله تهیه کنید و آن را زیر میز خود قرار دهید تا بلافاصله بعد از برخود با یک یک چیز اضافه آن را درون سطل زباله بیاندازید. حتی می توانید یک جعبه زباله بازیافت نیز تهیه کنید و کاغذ های باطله خود را درون آن بیاندازید. این کار بسیار به مرتب بودن میز شما کمک خواهد کرد. 

کابل ها را مرتب کنید.

مرتب تنها تنها به روی میز محدود نمی شود. اگر در پشت کامپیوترتان سیم و کابل های درهم دیده می شود، میز شما همچنان شلوغ و نامرتب خواهد بود. کابل ها و سیم های پشت کامیپوتر خود را که موجب حواس پرتی شما در حین کار خواهد شد، مرتب کنید و با بست کمربندی آن را ببندید و از دید خارج نمایید. 

وسایل الکترونیکی را دور نمایید.

وسایل الکترونیکی از جمله مودم که از آن هیچ استفاده ای نخواهید کرد را از روی میز بردارید و درون کشو و یا زیر میز قرار دهید. 

دور ریختن وسایل و ابزار غیر قابل استفاده

اگر روی میز شما خودکار ها و مدادهای فراوانی دیده می شود، بهتر است آن را دور بریزید. خودکارهایی که زمان زیادی از خشک شدن آن ها گذشته را روی میز خود نگه ندارید و تنها دو مداد و دو خودکار برای شما کافی خواهد بود. 

از نظم دهنده ها استفاده نمایید. 

بهتر است برای سازماندهی کردن اسناد و مدارک خود از نظم دهنده ها استفاده کنید. نظم دهنده ها انضباط بهتری به میز شما می دهند و همچنین باعث تسریع در پیدا کردن اسناد و مدارک خواهند شد. 

میز اداری منظم

مشتریان عزیز شرکت تامین فلات می توانند جهت تهیه و خرید لوازم و ملزومات اداری خود به سایت تامین فلات و همچنین تماس با کارشناسان این شرکت مراجعه نمایند. شرکت تامین فلات با ارائه انواع لوازم و ملزومات اداری، خوراکی های اداری، وسایل بهداشتی و نظافتی و همچنین ابزار و لوازم تحریر یکی از تامین کنندگان ملزومات اداری در شهر تهران می باشد و شما می توانید در کنار سفارش اداری خود، فاکتور رسمی نیز دریافت نمایید. 

انواع نظم دهنده ها کدامند؟ 

از انواع نظم دهنده ها که می توان برای مرتب کردن و نظم دادن به میز در محیط کار از آن ها استفاده نمود می توان به موارد زیر اشاره نمود. 

کازیه

کازیه ها ملزومات اداری هستند که برای نظم در روی میز کار استفاده می شود. کازیه ها دارای طبقات مختلف از جمله یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه و چهار طبقه می باشند که در برخی مدل ها می توان طبقات آن را کم و زیاد نمود. کازیه ها دارای جنس های مختلف از جمله پلاستیکی، فلزی و چوبی هستند. برای خرید کازیه از شرکت تامین فلات کلیک کنید. 

زونکن 

زونکن ها یکی از ملزومات اداری پرمصرف در ادارات و سازمان ها می باشند که جهت بایگانی در ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. زونکن ها دارای سایز های متنوع از جمله a3,a4,a5 و همچنین دارای عطف های مختلف می باشند. برای خرید زونکن از شرکت تامین فلات کلیک نمایید. 

کارتابل

کارتابل یکی از لوازم اداری محسوب می شود که بسیار پرمصرف و ضروری است. دفتر کارتابل پوشه ای است با روکشی که ضخامت آن بالاست و برگه های داخل آن از جنس مقوایی می باشد. از این دفتر جهت قرار گیری اسناد، مدارک، قراردادها و … جهت ارسال به مدیران برای مشاهده، بررسی و تایید آن ها می باشد. جهت خرید کارتابل از شرکت تامین فلات کلیک کنید. 

پوشه 

پوشه یکی از ملزومات اداری می باشد که از جنس مقوا و یا پلاستیک جهت قرار دادن انواع مدارک استفاده می شود. پوشه ها دارای انواع مختلفی می باشند که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. برای خرید پوشه از شرکت تامین فلات کلیک کنید.

کلاسور 

کلاسور یک نوع پوشه ی بزرگ و همچنین محکم از جنس مقوا، چوب و یا پلاستیک می باشد که به وسیله یک گیره بزرگ فلزی، کاغذ های پانچ شده را نگهداری می کند. کلاسورها گنجایش های متفاوتی دارند و از نظر فاصله ی سوراخ ها می توانند متفاوت باشند. برای خرید کلاسور از شرکت تامین فلات کلیک کنید. 

پایه چسب و جاسوزنی

پایه چسب و جاسوزنی یکی دیگر از ابزار و لوازم اداری جهت نظم روی میز کار می باشد. با استفاده از یک جاسوزنی می توانید سوزن های مورد استفاده در حین کار خود را نگهداری کنید و همچنین پایه چسب با دارا بودن یک تیغه فلزی شما را برای راحت تر بریدین چسب کمک خواهد کرد که در انواع مختلف بزرگ و کوچک با جنس های متنوع به فروش می رسد. برای خرید پایه چسب و جاسوزنی از شرکت تامین فلات کلیک نمایید. 

چرا میز اداری مرتب در محیط کار اهمیت دارد؟

طبق تحقیقات روانشناسی میزان مرتب و منظم بودن یک میز با شخصیت شما رابطه مستقیم دارد. هر چه میز شما مرتب تر باشد نشانه ی آرامش ذهن شما و هر چه میز شما شلوغ تر و نامرتب تر باشد، نشانه آشفتگی ذهن شما می باشد. گذشته از این ها میز شلوغ و نامرتب جنبه ی خوبی برای مدیر عامل نخواهد داشت و مدیران علاقمند کارمندان مرتب و منظم هستند. افرادی که سر وقت در محل کار حضور پیدا می کنند و کار خود را به موقع تحویل می دهند، به یک نگاه به میز آن ها متوجه نظم ذهنی و رفتاری آن ها خواهید شد.