دسته بندی محصولات


لیست انواع کازیه

  • چند نوع کازیه در بازار موجود است؟
  • کدام مدل از کازیه ارزان تر می باشد؟
  • کدام مدل از کازیه کاربردی تر است؟

تا چه میزان با کازیه و انواع آن آشنا هستید؟

معنی کلمه کازیه

کازیه، کزیه، کازیو کدام کلمه در مورد این کالا صحیح است؟ هر کدام از این کلمات یک معنای جدایی دارند. اما کدامشان در مورد کالایی که بر روی میز هر کارمندی قرار دارد کلمه ی درست است. با وبلاگ شرکت تامین فلات همراه باشید تا کلمه ی صحیح را پیدا کنیم و با انواع آن و کاربردشان بیشتر آشنا شویم.

کازیه

کلمه ای که از واژه ی فرانسوی  کزیه گرفته شده و برای یکی از ملزومات اداری که در هر اداره ای وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. 

کزیه

واژه ی فرانسوی می باشد که در کشور فرانسه به کازیه گفته می شود.

کازیو

تلفظی اشتباه در مورد کازیه که متاسفانه در بین عموم رایج شده است. 

به طور کلی کازیه به جعبه ای که بدون در می باشد اطلاق می شود تا بتوان هر نوع کاغذی را اعم از نامه یا پرونده در آن قرار داد. 

 

کازیه سه طبقه سی بی اس

 

کاربرد کازیه

هر وسیله ای که ما از آن استفاده می نماییم باید با آن آشنا باشیم و و بدانیم که این وسیله برای چیست و چطور می توان از آن استفاده صحیح نمود . 
کازیه اداری یکی از ملزومات پر کاربرد است که برای نظم دهی به میز کارمندان از آن استفاده می شود و هر کارمندی که خواهان نظم بیشتر بر روی میز خود می باشدبه مسئول خرید سازمان یا شرکتش در زمان سفارش اداری ملزومات کازیه را نیز سفارش می دهد و فاکتور رسمی دریافت می کنند. البته برخی از کارمندان استفاده از آن را غیر ضروری دانسته و برای خود تهیه نمی نمایند. اما تا چه میزان کشو در اختیار یک کارمند است که بتواند برگه های خود را به راحتی از هم تفکیک کرده و از کازیه استفاده ننماید؟ بنابراین این محصول می تواند برای یک کارمند به عنوان یک کالای ضروری بر روی میزش قرار بگیرد. پس برای جلوگیری از پراکندگی اوراق و یا حتی پرونده های کوچک بر روی میز نیازاست که یک کازیه را داشته باشیم. حالا مهم است که کدام کازیه برای کار ما مناسب تر است؟ یا به بیان دیگرچه مدل از کازیه را بهتر است انتخاب نماییم؟

 

کازیه دو طبقه سی بی اس

 

انواع کازیه

در زمان خرید کازیه باید بدانیم که کدام مدل از این وسیله برای کارما مناسب ترمی باشد. زیرا این محصول دارای مدل های بسیار متنوعی است. انواع جنس کازیه شامل:

• پلاستیکی

• فلزی

• چوبی

• تور و فلز

• چوب و فلز

• نئوپان

می باشند. ما در ادامه هر کدام از این کازیه ها را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما خریدار محترم بتوانید انتخاب بهتری را در زمان خرید این محصول داشته باشید. 

کازیه فلزی

مقاوم ترین کازیه جنس فلز آن است که بیشترین کاربرد را در کارگاه ها و یا کارخانه ها دارد. این کالا به دلیل وزن بالا و جنس مورد استفاده گران بوده و فروش کمتری را نسبت به دیگر مدل ها دارا می باشد. بیشترین رنگ به کار برده شده در این محصول رنگ مشکی وطوسی است. البته جنس مورد استفاده در این مدل کازیه به حدی است که بتوان ان را بر روی میز قرار داد.

 

 

کازیه دو طبقه توری

 

کازیه تور و فلز

بعد از کازیه پلاستیکی،  کازیه  تورو فلز به عنوان پر فروش ترین مدل برای سازمان ها و شرکت هایی است که توانایی خرید ملزوماتی با قیمت بالاتر را برای کارمندان خود دارا هستند. معمولا رنگ این مدل کازیه مشکی یا طوسی می باشد. این مدل کازیه قیمتی بالاتر را نسبت به مدل پلاستیکی دارد. یکی از برند های معتبری که این محصول را تولید می نماید، فایبر است که محصول کشور چین می باشد. این محصول به عنوان یک کالای شیک و با کیفیت شناخته شده. از این جنس تور و فلز در کنار کازیه ملزومات تحریر دیگری مانند جای قلم و یادداشت نیزتولید می شود که در کنار آن به عنوان یک ست رومیزی برای کارمندان قرار می گیرد.

 

 

کازیه فلزی توری 3 طبقه

 

کازیه پلاستیکی

یکی از پراستفاده ترین کازیه ها مدل پلاستیکی این محصول است که به دلیل وزن کم و ارزان بودن آن در هر اداره ای و بر روی میز هر کارمندی دیده می شود. تولید کنندگان زیادی در بازار تولید این محصول هستند. اما برخی از معتبرترین آن ها به نام های امیران تحریر، سی بی اس، آذران تحریرات ، پارسه و برند های دیگری که در سطح بازار این محصول را به فروش می رسانند، می باشند. این محصول به دلیل جنس ارزانی که دارد از لحاظ قیمت برای هر سازمان و شرکتی خریدش را به صرفه تر می نماید. تنوع رنگی در این مدل کازیه شامل رنگ هایی است که برای استفاده در سازمان و یا شرکت مناسب می باشد. این رنگ ها نیز شامل:

• مشکی 

• طوسی

• کرم

• قهوه ای

• سفید

می باشند که بیشتر به حالت ترکیبی از دو رنگ مورد استفاده قرارگرفته است. 

 

کازیه پلاستیکی 3 طبقه امیران

 

کازیه نئوپان

مدل آخری که در مورد کازیه توضیح داده خواهد شد محصولی است که بیشتر برای  سازمان ها و شرکت های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از وزنی سبک تولید شده و معمولا به رنگ های تیره و یا رنگ چوب می باشد. قطعات آن مانند مدل پلاستیکی در همدیگر وصل می شوند. قیمت این محصول نیز مانند مدل پلاستیکی تقریبا ارزان می باشد. شرکت امیران یکی از تولید کنندگان این مدل کازیه در ایران است. 

 

کازیه چوبی 4 طبقه

کازیه چوبی

همان طور که از نام این مدل کازیه مشخص است می توان به عنوان لوکس ترین مدل کازیه آن را شناخت. جنس به کار رفته در این محصول سبب می شود که بعد از کازیه فلزی به عنوان کازیه گران نام برده شود. بیشترین مورد استفاده از این مدل در اتاق مدیران است که به عنوان یک نظم دهنده ی لوکس بر روی میز ایشان قرار می گیرد. این کازیه در مدل های مختلف ساده و یا طرح دار به فروش می رسند. شرکت امیران، بهنود، آرگو استوراز تولید کنندگان این محصول هستند که با نام مدل های مختلف این کالا را در سطح بازار به فروش می رسانند. رنگ این محصول به دلیل جنس آن شامل رنگ هایی است که به چوب نزدیک باشند. 

کازیه چوب و فلز

کازیه چوب و فلز یک محصولی است که به ندرت تولید می شود چون این دو جنس در کنارهم وزن بالایی را برای آن ایجاد می نمایند. اما برندهایی هستند که این مدل را بر اساس تقاضای مشتریان خود تولید می نمایند. این کازیه معمولا در قسمت بدنه از فلز و به رنگ مشکی و در قسمتهایی ازپایه ها و دیواره از چوب تهیه شده که به رنگ های شیک و رسمی می باشد تا کاملا با محیط اداری منطبق شود. 

تعداد طبقات کازیه

کازیه در انواع طبقات:

• 1 طبقه

• 2 طبقه

• 3 طبقه

• 4 طبقه 

موجود است. مثلا انواع پلاستیکی از 2 طبقه تا 4 طبقه تولید می شوند و یا مدل توری فلزی بیشتر 2 و 3 طبقه هستند. اما در مدل های چوبی و کاملا فلز بیشتر از 2 طبقه به دلیل وزن بالا ساخته نمی شوند. برخی از مدل های نئوپانی نیز مانند پلاستیکی تا 4 طبقه اما به صورت طبقات باریک تولید می شوند. در برخی از مدل های خارجی کازیه با جنس ام دی اف هم موجود است که در پشت محصول حتی جایی برای وصل شدن به دیوار نیز قرار دارد. برخی از کازیه ها مانند یک کمد کوچک که دارای کشو می باشد نیز بر روی میز قرار می گیرند که معمولا این مدل از کازیه ها بیشتر مناسب برای میز تحریر در منزل می باشند. 

برندهای معتبر تولید کننده کازیه

همان طور که گفته شد برندهای معتبری که در حال حاضر این کالا را تولید ودر سطح بازار به فروش می رسانند، امیران، سی بی اس، آذران تحریرات، پارسه، تاپکو و دیگر برند ها ی ایرانی می باشند.

کازیه مناسب و با کیفیت

تا به این قسمت از این وبلاگ همه چیز در مورد یک کازیه برای شما توضیح داده شد. در مجموع می توان گفت که یک کازیه مناسب و با کیفیت محصولی است که بدون گرفتن فضای زیاد بر روی میز کارمندان بتواند نظم مناسبی را به میز داده و دارای وزن بالایی برای حمل آن نباشد. از لحاظ هارمونی با دیگر وسایل روی میز و یا کل اتاق محصولی متناسب باشد. از کیفیت جنس خوبی برخوردار بوده تا بتوان برای مدت طولانی تری از آن استفاده نمود و در آخر قیمت به صرفه تری را نیز داشته باشد.